Futures Contproduct s.r.o. - Rally Český Krumlov 2017

CZ | EN | DE

Rally Český Krumlov 19.-20.5.2017

V pátek 19.5. 2017 odstartovala 45. Rally Český Krumlov , která měřila 600 km a obsahovala 16 RZ.

Na startu rally se objevilo 78 posádek. Celkový výsledek jen potvrdil dominanci posádky Motorsportu Kopecký- Dresler na voze Škoda Fabia R5, kteří obsadili opět první místo, přičemž ze 16 RZ vyhráli 15.

V Krumlově startovala i naše posádka Tomáš Knápek s Ivanem Horákem. Po první seznamovací RZ figurovali na 36. místě absolutně a 8. ve třídě RC4. Postupně se posouvali pořadím kupředu a na konci prvního dne po absolvování 7 rychlostních zkoušek , byli naši jezdci na 28. místě v abolutním pořadí a na 4. místě ve třídě RC4. Tomáš jel výborně a i druhý den pokračoval ve stejném duchu. Po odjetí 11. RZ si polepšili na 24. místo absolutně a ve třídě RC4 drželi stále 4. místo. Bohužel ve 12. RZ zastavila naši posádku technická závada – ulomené kolo. Situaci komentoval Iva Horák :

„Tomáš jel velmi pěkně, rychle a bez chyb. Až do druhého průjezdu Malontami to vypadalo velmi pěkně. Bohužel štefty na levém předním kole byly proti. Měli jsme velké štěstí, že kolo upadlo až za zatáčkou a v ne příliš vysoké rychlosti. Pokud bychom dojeli, byla by z toho třetí příčka šestkách a čtvrtá ve RC4. Další start máme v plánu za měsíc na Hustopečích a snad už dosáhneme na pódiové umístění,“ věří Ivan Horák.