Futures Contproduct s.r.o. - 52.Rally Šumava Klatovy

CZ | EN | DE

52.RALLYE ŠUMAVA KLATOVY 2017

V pátek 21.4. 2017 odstartovala 52. Rally Šumava Klatovy, která měřila 550 km a obsahovala 14 RZ. Letošní klatovské závodění bylo poznamenáno aprílovým počasím.

Při seznamovacích jízdách ležel na mnoha úsecích tratí sníh, páteční etapa byla slunečná, no a v sobotu trápil závodníky silný déšť a vítr

Celkový výsledek jen potvrdil dominanci posádky Motorsportu Kopecký- Dresler Škoda FabiaR5, kteří obsadili opět první místo.

Na Šumavě startovala i naše posádka Tomáš Knápek s Ivanem Horákem. S ohledem na velmi těžké podmínky zahájila posádka závod s vyšší opatrností a s cílem vyvarovat se havárii. Postupem času se začali zrychlovat a posouvali se pořadím vpřed. Závod ,až na jedno zaváhání v ostré pravotočivé zatáčce, absolvovali bez chyb.

Nakonec dosáhli v absolutním pořadí na pěkné 28. místo a ve skupině 6 skončili na 7. příčce. Výsledek je příslibem do dalšího závodu.